Ujjzsibbadás áttekintés

Az ujjak zsibbadása olyan érzés lehet, mintha folyamatosan hangyák másznának az ujjain. Vagy olyan, mintha egy tűvel szurkálnák – nem túl erősen – az ujjakat. A zsibbadás sokszor enyhén égető érzéssel is jár.

A zsibbadás miatt lehetséges, hogy ujjaival a feladatok elvégzése nehezebb, mint szokott lenni. Például lehet, hogy nehezére esik tárgyakat felvenni. Ezzel együtt ujjainak és kezének ereje is lehet, hogy lecsökken.

A zsibbadás lehet időnként jelentkező vagy állandó is. Attól függetlenül, hogy mikor és hogyan jelentkeznek a tünetek, a legtöbb esetben fájdalomterapeuta szakorvos hamar és jól tudja kezelni a problémákat.

Rendelőnkben az ujj zsibbadás kezelését fájdalomterapeuta szakorvosaink végzik.

A cikk további részeiben részletesen bemutatjuk az ujj zsibbadás:

  • fajtáit
  • okait
  • tüneteit
  • kivizsgálását
  • és a lehetséges kezelési módokat.

Vágjunk is bele!


Azonnal szeretné elkezdeni ujjzsibbadása kezelését? Töltse le otthoni ujjzsibbadás kezelési útmutatónkat!


Ujjzsibbadás fajtái

Az ujj zsibbadás fajtáit elsősorban aszerint különböztethetjük meg, hogy pontosan melyik ujj zsibbad.

Általánosan igaz, hogy legtöbbször nem csak az egyik ujj zsibbad, de szinte mindig található egy olyan ujj, amely a legjobban zsibbad.

Tehát az ujjak fajtái szerint öt fajtája lehet az ujjzsibbadásnak:

Ujjzsibbadás fajtái ujjak szerint

A legkézenfekvőbb csoportosítása a zsibbadásnak az, hogy melyik ujj zsibbad

Kisujj zsibbadás

A kisujj zsibbadás leggyakoribb oka a kubitális alagútszindróma. Ezt az okozza, hogy egy ideg becsípődik a könyökben, ami utána az ujjak zsibbadását okozza.

Legerősebben ilyenkor a kisujj szokott zsibbadni.

A tünetek legtöbbször felerősödnek:

  • reggel ébredés után
  • ismétlődő kézmozgások közben
  • hosszú ideig behajlított könyök esetén

Az ideg megnyomódása, ami a tüneteket okozza, legtöbbször az alábbiak miatt alakul ki:

  • kézen fekve alvás
  • intenzív számítógéphasználat
  • sok kézben tartott telefonálás
  • hosszú ideig behajlított könyökkel tartózkodás

A kisujj zsibbadásának kivizsgálásánál rendkívül fontos megállapítani, hogy a zsibbadást milyen idegi károsodás okozza. Ezt a kivizsgálást fájdalomterapeuta szakorvos végzi.


Gyűrűsujj zsibbadás

A gyűrűsujj zsibbadását a kisujj zsibbadásához hasonlóan legtöbbször a singcsonti ideg megnyomódása okozza. Leggyakrabban ennek az idegnek a megnyomódása alagútszindróma miatt alakul ki.

Az alagútszindrómának több fajtája is van, attól függően, hogy melyik idegen és pontosan hol jelentkezik az ideg megnyomódása. Éppen ezért a gyűrűsujj zsibbadásának kivizsgálásához is minden esetben szakértő fájdalomterapeuta szakorvost kell felkérni.


Középső ujj zsibbadás

A középső ujj zsibbadását már nem ugyanaz az ideg okozza, mint a kisujjét és a gyűrűsujjét. A középső ujjban így a singcsonti ideg helyett az ún. középideg biztosítja az érzékelést.

Amikor ez az ideg valami miatt nem működik megfelelően, olyankor szokott zsibbadást jelentkezni benne. A zsibbadás mellett gyakran égető fájdalom és érzékvesztés is jelentkezhet.

A középideg több okból is megsérülhet, ami a középső ujj zsibbadását okozhatja. Például:

  • karpális alagútszindróma
  • nyaki gerincbetegség, ami hatással van a karok és a kéz idegeire
  • fertőzés az ujjban
  • gyulladás miatti zsibbadás, akár reumatoid arthritis miatt
  • sérülés, például baleseti törés miatt
  • érszűkület, így a túl alacsony vérellátás miatt jelentkezik a zsibbadás. Ilyenkor az ujj is elhidegül.

Azt, hogy pontosan minek következtében kezdett el zsibbadni az ujj, fájdalomterapeuta szakorvos személyes vizsgálattal tudja megállapítani.


Mutatóujj zsibbadás

A mutatóujj zsibbadása a karpális alagútszindróma egy jellemző tünete. Alagútszindróma esetén a mutatóujj mellett a hüvelykujj is szokott zsibbadni.

Fontos információ, hogy a karpális alagútszindróma esetén a kisujj sosem zsibbad! Ha tehát minden ujja zsibbad, akkor valószínűleg nem alagútszindróma okozza a tüneteket.

A mutatóujj zsibbadása általában egy enyhébb idegi problémát jelez, ami a:

  • könyökben,
  • alkarban,
  • vállban
  • vagy a nyakban jelentkezik.

Az idegi tünetek okát fájdalomterapeuta szakorvos szinte minden esetben már az első vizsgálaton megtalálja – és megfelelő kezelést javasol megoldásukra.


Hüvelykujj zsibbadás

A hüvelykujj zsibbadását már több dolog okozhatja, mint a többi ujjét általában. Ennek pedig nem csak az oka, hogy a hüvelykujjat többet használjuk, mint a többi ujjakat.

Azonban, mint szinte minden zsibbadást, a hüvelykujjét is idegi probléma okozza a legtöbb esetben.

Ilyen idegi érintettséggel járó betegségek lehetnek:

Van azonban néhány olyan betegség is, ami elsősorban nem idegi érintettségű, mégis okozhat hüvelykujj zsibbadást. Ezek a betegségek lehetnek:

Fentieken kívül persze más betegségek is okozhatják a hüvelykujj zsibbadását. Éppen ezért rendkívül fontos, hogy a zsibbadó ujjat szakértő fájdalomterapeuta szakorvos vizsgálja ki, aki fel tudja ismerni a problémák gyökerét.

--

Persze nem csak aszerint különböztethetjük meg az ujj zsibbadás fajtáit, hogy melyik ujj zsibbad, hanem aszerint is, hogy a testen belül hol jelentkezik a zsibbadás. Így még három típusú fájdalomra hívjuk fel a figyelmét:

Ujjzsibbadás fájdalomtípusai

De nem csak az egyes ujjakon belül beszélhetünk a zsibbadás fajtáiról, hanem aszerint is, hogy a testen belül hol jelentkezik a fájdalom


Ujjbegyek zsibbadása

Az ujjbegyek együttes zsibbadása akkor szokott jelentkezni, ha valamilyen általános vérkeringési vagy idegi probléma van a kézben.

Ha egyszerre csak az egyik ujjbegye zsibbad, akkor általában ugyanaz a zsibbadás oka, mintha az egész ujj zsibbadna, csupán nem elég erős a zsibbadás ahhoz, hogy az egész kezén érezze.

Ha azonban az összes ujja egyszerre zsibbad, akkor érdemes utánajárni, hogy okozhatják-e az alábbi betegségek a tüneteket:

  • Nyaki idegbecsípődés. Ilyenkor a kart ellátó, a nyaki gerincből közvetlenül kilépő ideg szokott enyhén sérülni. Legtöbbször ilyenkor kéz- és karzsibbadás is szokott jelentkezni, de egyszerre csak az egyik oldalon.
  • Diabéteszes neuropátia. Ez cukorbetegeknél alakul ki, mivel a tartósan magas vércukorszint miatt az idegpályák károsodni szoktak. Ez először az ujjbegyeken okoz tüneteket. Ha ismert cukorbetegsége van és mégis zsibbadnak ujjai, akkor lehet, hogy a vércukorszintje nincs a megfelelő szinten beállítva.
  • Alkoholtúladagolás. Ha rendszeresen, hosszú időn keresztül jelentős mennyiségű alkohol ivott, akkor előfordulhat, hogy az alkohol miatt alakul ki érzéktévesztés. Ez akár az ujjbegyek zsibbadásával is járhat.

Összességében elmondható, hogy az ujjbegyek zsibbadását az ujjak zsibbadásához hasonlóan fájdalomterapeuta szakorvosnak kell kivizsgálnia.

A továbbiakban az ujjak zsibbadásáról olvashat, de szinte minden információt vonatkoztathat az ujjbegyek zsibbadására is, mintha csak az ujjzsibbadás „kistestvéréről” lenne szó.


Jobb ujjak zsibbadása

A jobb kéz ujjainak zsibbadása azt jelenti, hogy olyan idegi érintettségű betegsége van, ami teste jobb oldalán jelentkezik.

Az időszakosan kialakult idegi panasz jelentkezhet a nyaktól, a vállon, a könyökön és az alkaron át egészen a kézig és annak ujjaiig.

Ha a karidegeket bárhol megnyomja vagy ingerli valami, akkor elsőként zsibbadással szoktak reagálni. Erősebb sérülés esetén égető érzés, érzékvesztés és izomgyengeség is felléphet.

Ha tehát csak egyik kezén jelentkezik a zsibbadás, akkor egyoldali idegi panasz gyanújával kérjen segítséget fájdalomterapeuta szakorvosunktól.


Bal ujjak zsibbadása

A bal kéz ujjainak zsibbadása nem sokban tér el a jobb kéz zsibbadásától: kizárólag abban, hogy jobb oldal helyett egy bal oldali ideg érintett. Ez pedig kezdetben zsibbadást okoz.

Idővel (vagy erősebb sérülés miatt) jelentkeznek komolyabb tünetek is, mint:

  • érzékvesztés
  • izomgyengeség
  • égető érzés

A bal ujjak zsibbadását is először fájdalomterapeuta szakorvosnak kell kezelnie.

--

Fentiekből láthatta, hogy a különböző ujjzsibbadásokat szinte mindig idegi sérülés okozza. De nem kivétel nélkül. A következőkben ezért összeszedtük, hogy mi okozhatja az ujjak zsibbadását.


Ujjzsibbadás okai

Az alábbiakban bemutatjuk, hogy az ujjzsibbadásnak mik a leggyakoribb okai. Ezután pedig egy listát fogunk mutatni olyan egyéb betegségekről is, amelyek esetleg okozhatnak zsibbadást az ujjakban, de nem annyira gyakoriak.

Kezdjük is az ujjzsibbadás gyakori okaival:

Ujjzsibbadás gyakori okai

Az ujjzsibbadás gyakori okai felelnek a kialakuló zsibbadások feltűnően nagy hányadáért


Alagútszindróma

Az alagútszindrómának két fajtája van, amely ujjzsibbadást okozhat. Ezek:

  • Karpális alagútszindróma. Ez egy olyan betegség, amely során a kézközépideg megnyomódik valahol a kézben. A gyengeség mellett a zsibbadás legtöbbször a középső-, mutató- és hüvelykujjon jelentkezik.
  • Ulnaris alagútszindróma. Ez a betegség is egy ideg megnyomódása miatt alakul ki: a singcsonti ideg megnyomódása miatt. A tünetek rendkívül hasonlítanak a karpális alagútszindrómához. Egy fontos különbség, hogy az ujjak zsibbadása gyakran csak a gyűrűs- és a kisujjra terjed ki.

Az alagútszindrómák a leggyakoribb okai az ujj zsibbadásokat. Ezeket fájdalomterapeuta szakorvosunk kezeli.


Nyaki porckorongsérv

A porckorongsérv sok esetben nem érint idegeket. Más esetben viszont igen.

Amikor pedig mindez a nyakban történik, akkor könnyen lehet, hogy éppen egy olyan ideget ingerel a sérv, amely a kezek és az ujjak érzékeléséért is felel.

Ilyenkor gyakran alakul ki ujjzsibbadás. Az igazsághoz hozzátartozik azonban, hogy legtöbbször ilyenkor a kéz is zsibbadni szokott az ujjakkal együtt.


Idegbecsípődés

Az ujjak és a kezek idegi ellátását egy olyan ideg biztosítja, ami sok helyen megnyomódhat vagy becsípődhet. Ilyenkor pedig a mindig zsibbadás is jelentkezik.

Az idegbecsípődés, ha ujjzsibbadást okoz, olyankor legtöbbször a

  • nyakban,
  • vállakban
  • vagy a könyökben jelentkezik.

Cukorbetegség

Cukorbetegség esetén rendkívül gyakori, hogy az ujjak idővel elkezdenek zsibbadni.

Ezt szakmailag diabéteszes neuropátiának hívják.

Ha cukorbeteg és elkezdenek zsibbadni ujjai, akkor keresse fel belgyógyász kezelőorvosát, mivel lehet, hogy a vércukorszintje nincs megfelelően beállítva.


Raynaud-szindróma

Ez egy olyan betegség, amely a kis, szűk verőereket támadja. Ilyenkor ezek az erek a kezekben begörcsölnek és annyira beszűkülnek, hogy akár teljesen el is záródnak.

Ez a kezek

  • zsibbadásával
  • érzékvesztésével
  • és kihűlésével jár.

A betegséget angiológus érgyógyász szakorvos és fájdalomterapeuta szakorvos közösen kezelik.


Reumatoid artritisz

Ez egy autoimmun betegség, amit sokízületi gyulladásnak is hívnak magyarul.

Az autoimmun betegségek az immunrendszer betegségei, amelyek során az immunrendszer a test saját szöveteit támadja meg – jelen esetben az ujjak ízületeit, amelyek így begyulladnak, érzékennyé válnak és elkezdhetnek zsibbadni.

Ezt a betegséget mindenképpen reumatológus szakorvosnak kell kezelnie.

--

A fenti gyakori okok is elegendőek ahhoz, hogy feltétlenül szakértő fájdalomterapeuta orvoshoz legyen szükség a tüneteket kiváltó ok megtalálására.

Ezeken felül azonban még van számos ok, ami az ujjzsibbadás kialakulásához vezethet. Ezek az alábbiak lehetnek:

Ujjzsibbadás ritkább okai

Az ujjzsibbadás ritkább okait is fontos ismerni, mert különösen fontos, hogy az orvos megtalálja, ha egy-egy ilyen betegség okozza a tüneteket

  • Amiloidózis. Ez egy fehérjetermelési rendellenesség, ami akár életveszélyes is lehet. A betegséget elsősorban hematológus szakorvos kezeli.
  • Ganglion ciszta. Ez egy olyan folyadékkal teli hólyag, ami legtöbbször a csuklóban, az ínhüvelyek mellett alakul ki. Ha pedig kialakult, akkor megnyomhatja a singcsonti vagy a középideget, ezzel zsibbadást okozva.
  • Guillain-Barré-szindróma. Ez egy ritka autoimmun betegség, amely során az immunrendszer megtámadja az idegeket. Ez kézben ujjzsibbadást okozhat.
  • Lyme-kór. Ez egy főleg kullancsok által terjesztett betegség, ami bőrpírral és esetenként zsibbadással is járó tüneteket okoz.
  • Sjögren-szindróma. Ez egy viszonylag ritka autoimmun betegség, amely elsősorban a könny- és nyálmirigyeket támadja. Első tünetei a jelentős szem- és szájszárazság. Előrehaladott formában idegi érintettségű is lehet, így az ujjakban is okozhat zsibbadást.

Annak ellenére, hogy a ritkább tünetek nem jelentkeznek gyakran, nem szabad megfeledkezni létezésükről, mivel jelentkezésük esetén fel kell őket ismerni. Éppen ezért fontos, hogy tapasztalt fájdalomterapeuta szakorvos végezze el a szükséges kivizsgálást, aki nem hagyja figyelmen kívül az esetleges ritkább okokat sem.

--

Az ujjzsibbadás okairól láthattuk, hogy sokfélék lehetnek. Nem mindegy azonban az sem, hogy az ujjak hogyan fájnak, illetve az sem, hogy a zsibbadás mellett milyen egyéb tünetek jelentkeznek.

Ezeket nézzük meg a következőkben.


Ujjzsibbadás járulékos tünetei

Az ujjzsibbadás önmagában is egy tünet, ezért leginkább nem az „ujjzsibbadás tüneteiről”, hanem az „ujjzsibbadás járulékos tüneteiről” lehet beszélni.

Ezek megemlítése azonban fontos, hiszen rendkívül értékes információ lehet az a vizsgáló orvos számára, hogy a zsibbadás mellett milyen más tünetek jelentkeznek.

Ahogy már többször említettük, az ujjak zsibbadása legtöbbször idegi eredetű. Ezért az idegi fájdalmaknak megfelelő már tünetek is jelentkezhetnek a zsibbadással. Például:

Ujjzsibbadás járulékos tünetei

A járulékos tünetek azok a tünetek, amelyek a zsibbadással együtt jelentkeznek

  • Érzékvesztés. A zsibbadással kéz a kézben járhat az érzékvesztés is. Az ujjak esetén ez általában az ujjbegyek vagy az ujjak oldalsó részének érzékelésvesztésével jár. Ezt könnyen tesztelheti otthon is: egyik ujjával érintse meg zsibbadó ujja begyét és oldalát. Ha csak látja, de nem érzi az érintést, akkor a zsibbadással együtt érzékvesztés is jár. Ez már komolyabb tünet, ezért ilyenkor érdemes minél hamarabb szakértő orvost felkeresni.
  • Fájdalom. Az idegi érintettségű zsibbadás sok esetben az ujjak és a kéz fájdalmával is jár.
  • Izomgörcs. Rendkívül gyakori, hogy az idegi panaszokkal együtt izomgörcsök is jelentkeznek. Ez akár görcsös izomrángásokkal együtt is jelentkezhet.
  • Izomgyengeség. Az ujjak és a kéz szorítóereje is jelentősen lecsökkenhet, ha a zsibbadást okozó ideg jelentősen megnyomódik vagy más módon károsodik.
  • Egyensúlyzavar. Ritka, de idegi érintettségű betegségek esetén egyensúlyzavar is jelentkezhet.
  • Lassú reflexek. A zsibbadással érintett ujjak reflexei lehet, hogy nem működnek. Ez egyértelműen arra utal, hogy az ujjakat beidegző ideg nem működik megfelelően.
  • Égető érzés. A zsibbadás egyik gyakori kísérője az égető fájdalom, ami szinte mindig jelentkezik, ha egy ideg érintett valamilyen fájdalom kialakulásában.

Ha a fenti tüneteket tapasztalja az ujjak zsibbadása mellett, akkor mindenképpen fontos, hogy minél hamarabb forduljon szakértő fájdalomterapeuta szakorvoshoz megfelelő kivizsgálásért.

A megfelelő kivizsgálás menetéről a következőkben adunk részletes tájékoztatást.


Ujjzsibbadás kivizsgálása

Az ujjzsibbadás kivizsgálását rendelőnk fájdalomterapeuta szakorvosa végzi. A pontos diagnózis felállítása azt jelenti, hogy a legtöbb esetben már az első vizsgálat végére a szakorvos pontosan meg tudja mondani, hogy mi okozza a tüneteket – és azt hogyan lehet úgy kezelni, hogy tartósan ne térhessenek vissza a panaszok.

A pontos diagnózis felállításának lépései az alábbiak:

Ujjzsibbadás kivizsgálása

Az ujjzsibbadás kivizsgálása hasonlít más fájdalomterápiás vizsgálatokhoz: célja pontos probléma megállapítása


Szóbeli vizsgálat

Akármennyire meglepő lehet, de a szóbeli vizsgálat még a modern technológia világában is az egyik legfontosabb lépése a megfelelő diagnózis felállításának.

Sajnos, ezt a fontos lépést sok rendelőben „időhiány” miatt elspórolják – és ez sok téves diagnózishoz vezet. Ez rendelőnkben sosem fordul elő.

Azért rendkívüli fontosságú, hogy elsőként szóban kérdezze ki Önt a vizsgáló fájdalomterapeuta szakorvos, mert a célzott kérdésekre adott válaszok alapján az orvos rögtön tudja, hogy milyen lehetséges betegségek okozzák panaszait.

Könnyen lehet például, hogy tünetei alapján csak ujjai zsibbadnak, de olyan betegsége van, ami mondjuk egész testét érintő autoimmun betegség. Ezen betegséget jelenlétét pedig a kezdeti szóbeli vizsgálattal lehet legjobban felmérni.

A szakmai okokon felül természetesen emberi oka is van a tartalmas személyes vizsgálatnak: a beszélgetés alatt személyes kapcsolatba kerül orvosával, aki a betegsége kezelése alatt kapcsolatban fog maradni Önnel.  Remélhetőleg azonban ezen túl is bizalmat szavaz majd orvosának esetleges jövőbeli panaszai esetén – ezért az első vizsgálat alkalmával már célja az orvosnak, hogy kialakuljon az esetlegesen tartós együttműködéshez szükséges kapcsolat.

A szóbeli vizsgálat során az alábbi témákról fogja kérdezni orvosa:

  • Milyen tünetei vannak jelenleg? Ezek milyen erősek?
  • Van-e tartós betegsége? Pl. magas vérnyomás, asztma, stb?
  • Volt-e korábban daganatos betegsége, műtétje?
  • Érte-e baleset vagy szenvedett-e valamilyen sérülést a közelmúltban?

Mindezeken felül persze számos kérdés merülhet fel annak függvényében, hogy éppen milyen panaszokkal küzd.

A válaszai alapján a vizsgáló orvosnak már lesz egy sejtése arról, hogy mi állhat a panaszai hátterében, így a testi vizsgálat során célzottan tudja azt cáfolni vagy igazolni.


Leletáttekintés

A leletáttekintés során a vizsgálatot végző orvos megnézi korábbi orvosi és diagnosztikai leleteit.

Természetesen persze akkor is teljes értékű a vizsgálat, ha nincsenek korábbi leletei. Ilyenkor az orvos végzi el az első diagnózist.

Ha vannak korábbi leletei, akkor azok közül az alábbiak fontosak az ujj zsibbadás kivizsgálása szempontjából:

  • Képalkotó vizsgálatok eredményei. Ha nyakáról, érintett oldali válláról, könyökéről, kezéről vagy ujjairól készült már képalkotó vizsgálat, akkor az arról készült leletet hozza magával a vizsgálatra. A vizsgálati anyagot tartalmazó CD-re nincs szükség, mivel az eredményeket radiológus szakorvos írásos leleten rögzítette. A 2020.01.01 utáni leletek fel is kerülnek az EESZT-be („felhőbe”), így a leletet sem kell magával hoznia.
  • Korábbi orvosi leletek. Ha esetleg műtét után vagy más szakorvos vizsgálata után keresi fel orvosunkat, akkor az ott kapott leleteit is hozza magával, így ezekből kiindulva tudja orvosunk elvégezni a vizsgálatát.
  • Laborvizsgálati eredmények. Ha az elmúlt 6 hónapban volt bármilyen laborvizsgálata, akkor az ott készült eredményeit is hozza magával.

Megjegyzés: a 2020-as évtől kezdve a magyar TAJ-számmal rendelkezők orvosi és diagnosztikai leletei felkerülnek az EESZT-be, így elektronikusan is elérhetők az orvosi leletek, nem kell azokat papír alapon is cipelni.

A leletáttekintés után a vizsgálatot végző fájdalomterapeuta szakorvos már pontosabban látja, hogy pontosan mi lehet a panaszok oka. Ekkor már megkezdhető a fizikális (azaz testi) vizsgálat.


Fizikális vizsgálat

A diagnózis felállításához elengedhetetlen, hogy az orvos kézzel is vizsgálatot végezzen.

A fizikális vizsgálatnak mindig két része van:

Ujjzsibbadás fizikális vizsgálata

A fizikális vizsgálat mindig általános és specifikus részekre tagolódik

  • Általános vizsgálat. Ennek során az orvos az egész testet összességében vizsgálja. Ekkor veheti észre, ha például az egész testet érintő autoimmun betegség van a testen.
  • Specifikus ujjvizsgálat. Az általános vizsgálat után az orvos megvizsgálja az ujjakat és a kapcsolódó területeket. A kapcsolódó területek olyanok, mint például a nyak, a nyaki gerinc, a váll, a könyök, az alkar és a csukló. Ha ezek bármelyikében problémát talál az orvos, akár az is okozhatja a tüneteket. A teljes átvizsgálás azért fontos, mert lehet, hogy nem csak egy helyen van probléma a testben – így minden egyes helyet meg kell vizsgálni, ahol a problémák a tüneteket okozhatják. A specifikus ujjvizsgálat során végül az ujjak vizsgálatára is sor kerül.

Mire itt tart a vizsgálattal, a szakorvos nagyjából pontosan tudja, hogy mi okozhatja a tüneteket. Ezt a feltevést azonban még bizonyítani is kell, ehhez szükséges a kivizsgálás következő lépése: a mozgástesztek.


Mozgástesztek

Az ujjak zsibbadását a legritkább esetben okozza közvetlenül az ujjakban jelentkező probléma. Legtöbbször a nyakból az ujjakig érő mozgató- és érzőideg sérül vagy nyomódik meg valahol a nyak és az ujjak között.

A mozgástesztek segítségével tudja megállapítani az orvos, hogy mi, hol és milyen mértékben okozza az ujjak zsibbadását.

Ezek a mozgástesztek kétfélék lehetnek:

Ujjzsibbadás mozgástesztek

A mozgástesztek lehetnek saját testtel végzett vagy az orvos által irányított mozdulatok

  • Aktív mozgás. Ezen vizsgálat során az orvos mutat egy mozdulatot (legtöbbször az ujjakkal vagy a csuklóval), amelyet le kell utánoznia. A mozdulat közben jelezni kell az orvosnak, ha fájdalmat vagy a zsibbadás erősödését, illetve gyengülését érzékeli.
  • Passzív mozgás. Ennek során az orvos saját kezével mozgatja ujjait, karját, vállát és esetleg nyakát. Ezen mozdulatok célja, hogy megtalálja az orvos, hogy milyen mozdulatokkal válthatók ki a tünetek – és milyen mértékben erősödnek a mozdulatok hatására azok.

Az aktív és passzív mozgástesztek elvégzése után az orvos szinte mindig pontosan meg tudja mondani, hogy hol és milyen mértékű károsodás van az idegben (ha van ilyen).

Mire a vizsgálattal idáig eljutott, addigra fájdalomterapeuta orvosa legtöbbször pontosan meg tudja mondani, hogy mi okozza a tüneteket és azokat hogyan kell kezelni.

--

Egyes esetekben azonban előfordul, hogy az orvos nem 100%-ig biztos a diagnózisban vagy a szakmai protokollok alapján a betegség okát valamilyen további vizsgálattal kell igazolni.


További diagnosztika (nem mindig)

Sokszor nincs szükség az orvosi vizsgálat után további vizsgálatokra, ha azonban igen, akkor az alábbiak elvégzését javasolhatja az orvos:

Ujjzsibbadás további kivizsgálása

Ujjzsibbadás esetén bizonyos esetekben szükséges lehet speciális további kivizsgálásokra az orvosi vizsgálatot követően

Röntgenvizsgálat

A képalkotó vizsgálatok olyan vizsgálatok, amelyek eredménye egy képen mutatja a test valamely belső szerkezetét.

Ujjzsibbadás esetén a legtöbbször nem szokott szükség lenni képalkotó vizsgálatra.

Ha mégis, akkor az általában egyszerű röntgenvizsgálat szokott lenni. Ezzel megállapítható, ha csonttörés vagy ízületi elváltozás okozza a tüneteket.

A vizsgálat azonban nem képes kimutatni a leggyakoribb okokat, mint például az alagútszindróma – ezt a testi vizsgálattal lehet legjobban megmutatni.


EMG-vizsgálat

Ez egy olyan módszer, amely az izmok által kibocsátott elektromos jeleket tudja vizsgálni.

A vizsgálat során legtöbbször az alkar és az ujjak mozgatóizmait kell vizsgálni annak érdekében, hogy megállapíthassák, ha a kézközépideg problémái miatt az izmok nem működnek rendesen.


ENG-vizsgálat

Csak egy betű a különbség az EMG és eközött – és a vizsgálat maga sem különbözik sokban: működési elve is hasonló.

Ennél a vizsgálatnál azonban nem az izmokat, hanem az idegeket vizsgálják. Azok közül is elsősorban a kézközépideget, mivel legtöbbször ez okozza az ujjzsibbadást.

Erre akkor lehet szükség, ha az orvos nem teljesen biztos benne, hogy milyen idegi rendellenesség okozhatja a tüneteket.


Labordiagnosztika (nem mindig)

Vérvétellel történő labordiagnosztikai vizsgálatra elsősorban akkor lehet szükség, ha az orvos autoimmun betegség vagy valamilyen más, tartós betegség miatt tartja valószínűnek a tünetek jelentkezését.

Különösen az alábbi – zsibbadást gyakran okozó betegségek – kivizsgálásánál szükséges mindenképpen a laborvizsgálat:

  • Cukorbetegség. Ilyenkor nagyrutint kell levenni, ezen felül pedig vércukorszintet kell mérni és terheléses vércukorvizsgálatot csináltatni.
  • Reumatoid artritisz. Szintén nagyrutin mellé kell kiegészítéséként reuma faktor (RF) és CRP (C-reaktív-protein) paraméter.

A vérvételről és a rendelőben zajló laborvizsgálatokról ide kattintva tájékozódhat.

--

Ha idáig eljutott a kivizsgálásban, akkor a vizsgálatot végző fájdalomterapeuta orvos meg tudja mondani, hogy pontosan mi okozza az ujjzsibbadást.

Miután már tudja a pontos okokat, akkor csak egy dolog van hátra: a megfelelő kezelés…


Ujjzsibbadás kezelése

Az ujjzsibbadás kezelési módja attól függ, hogy milyen erősek a tünetek.

Általánosságban, ha nincs semmilyen sürgősségi tünet, akkor enyhe tünetek esetén nem is feltétlenül kell orvosi kezelés – akár otthonában is leszámolhat a fájdalommal.

De előfordulhat olyan súlyos állapot is, hogy műtéti úton kell kezelni a panaszokat.

A súlyosságtól függően tehát az alábbi kezelési fajták léteznek ujjzsibbadásra:

Ujjzsibbadás kezelési fajtái

A kezelési fajták elsősorban attól függenek, hogy milyen súlyosak a tünetek és milyen korábbi kezelés történt már

Ujjzsibbadás otthoni kezelése

Elsőként a legtöbb betegséget érdemes megpróbálni otthon kezelni. 

Mivel rengetegen kérdezték, hogy mi a leghatékonyabb módja az ujjzsibbadás otthoni kezelésének, ezért összeállítottunk egy 7 módszerből álló riportot, amellyel – ha ez lehetséges – otthon is megszüntetheti ujjzsibbadás miatti panaszait. Ráadásul mindössze 7 nap alatt! (Vagy legalábbis jelentős enyhülést érhet el)

Íme:


Ujjzsibbadás orvosi kezelése

Az ujjzsibbadás orvosi kezelése alapvetően háromféle lehet (és ezek kombinációja):

Ujjzsibbadás orvosi kezelése

Az ujjzsibbadás orvosi kezelésének jellegét a kivizsgáló fájdalomterapeuta szakorvos választja meg az állapottól függően

Sínbe tétel

Bizonyos idegi sérülések esetén a gyógyuláshoz elengedhetetlen, hogy az irritált ideg nyugalomban legyen néhány hétig.

Ehhez az orvos gyógyászati segédeszközt írhat elő: jelesül sínt.

Ezt a sínt az alkarra téve kell hordani. Orvosi utasításra csak éjjel, csak nappal vagy állandóan kell hordani a sínt a tünetek enyhüléséig.

A rendelőben orvosi indok esetén orvosaink el tudják rendelni a szükséges segédeszközt.


Gyógyszer

A fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő gyógyszerek széles tárházából válogathat az a fájdalomterapeuta szakorvos, akire bízza ujjzsibbadása kezelését.

A gyógyszerek azonban a tünetek ideiglenes enyhülését képesek csak biztosítani, így tartós eredmények elérésére nem alkalmasak. Éppen emiatt szokott szükséges lenni szinte minden esetben a gyógytorna kezelésre is.

A gyógyszeres kezelések olyan esetben is elengedhetetlenek, ha a panaszokat autoimmun betegség okozza. Ilyenkor az adott betegség ellen kell beadni az immunrendszerre ható gyógyszereket, amelyek csökkentik a szervezet önroncsolását. Ezekkel párhuzamosan a tünetek enyhítésére más szereket is javasolhat az orvos.

Az is előfordulhat, hogy keringési zavar okozza a zsibbadást. Ilyenkor keringésjavító vagy vérnyomáscsökkentő gyógyszert szokott javasolni az angiológus kezelőorvos.


Injekció

A szájon át szedhető vagy krém formájában kapható fájdalomcsillapítóknál és gyulladáscsökkentőknél egy kaliberrel erősebbek az injekciós kezelések.

Ha az ujjak zsibbadását olyan probléma okozza, amely kezelhető injekcióval, akkor azt fájdalomterapeuta szakorvosunk be is adhatja.

Természetesen az, hogy az injekció beadható-e csak személyes vizsgálaton derül ki – hiszen lehet, hogy olyan problémája van, ami nem kezelhető injekcióval.


Ujjzsibbadás műtéti kezelése

Az ujjzsibbadás műtéti úton történő kezelésére csak a legvégső esetben kerül sor, ha más orvosi kezelések nem tudták megoldani az ujjzsibbadást.

Ezt is csak akkor lehet alkalmazni, ha a zsibbadást alagútszindróma okozza. Ez egyébként gyakori.

A műtéti eljárás során a singcsonti- vagy a középideget megnyomó részt távolítják el, legtöbbször egy apró bevágással.

Erre kétféle gyakori műtéti technika van:

Ujjzsibbadás műtéti fajták

Az ujjzsibbadás kétféle műtéti technika van, amelyeket csak akkor szabad alkalmazni, ha már kezelés már nem segített

  • Endoszkópos műtét. Ennek során az orvos egy apró kamerával és szikével felszerelt teleszkópszerű eszközzel végzi el a műtétet. A módszer előnye, hogy a lehető legkisebb szövetkárosodást okozza. Ez azonban nem jelenti azt, hogy kockázatmentes lenne.
  • Nyílt műtét. Ilyenkor a csuklón megejtett vágáson keresztül végzi el az orvos a beavatkozást, annak érdekében, hogy felszabadítsa a zsibbadást okozó ideget.

Annak ellenére, hogy ezek nem nagy kockázattal járó műtétek, mindenképpen igyekezni kell őket elkerülni, mert szövődmények még a legszerencsésebb esetben is kialakulhatnak.

Ezen felül pedig a műtét után minden esetben rehabilitációs gyógytornára van szükség, hogy teljesen és zsibbadásmentesen vissza tudjon állni az ujjak egészsége.


Ujjzsibbadás gyógytorna kezelése

Az ujjak zsibbadásának kezelésében kulcsszerepet játszik a gyógytorna.

Bármilyen idegi érintettség esetén a tartós eredményt csak az hozhatja meg, ha eléri, hogy az ideg kellően védve legyen ahhoz, hogy legközelebb ne sérülhessen és ne nyomódhasson meg.

Ehhez például szükséges lehet:

  • kijavítani a helytelen testtartást
  • helyes pozícióba helyezni a vállat
  • megerősíteni a hátizmokat
  • helyes mozgásra tanítani a könyököt és a csuklót

Mindezek mellett természetesen a gyógytornára olyankor is szükség lehet, ha műtéti beavatkozással kellett megszüntetni a zsibbadás okát.

Összességében fontos tudnia, hogy az ujjzsibbadás tartós kezeléséhez szinte biztos, hogy szükséges gyógytorna kezelésre is.

A rendelőnkben személyesen végzett gyógytorna kezelésekről az alábbi oldalon tájékozódhat.

Ha pedig nincs ideje minden nap bejárni, akkor olvassa el online videógyógytorna platformunk működését bemutató oldalunkat, amellyel a világ bármely részéről gyógyíthatja ujjzsibbadását.


Ujjzsibbadás szakorvosok


Ujjzsibbadás kapcsolódó cikkek


Ujjzsibbadás kezelés vélemények

Az ujjzsibbadás kezeléséről szóló páciensvéleményeket az alábbiakban olvashatja:

Köszönöm Berky doktor úrnak az alaposságot, a figyelmet, amellyel meghallgatott és a magas szintű orvosi tanácsait.

profile-pic
Domonkos Barna

Isiászos fájdalommal jártam a rendelésen. Injekciós kezelést kaptam, ami nagyon jól használt, nagyban csökkent a fájdalmam

profile-pic
Dömötör Dorina

megbizhato, mindig szamithatok ra

profile-pic
Zoltan

Sokkal többet kaptam, mint amire számítottam, az előre bejelentkezett vizsgálaton kívül mást is megvizsgált és ellátott

profile-pic
Kulcsár Gábor

Teljes mértékben elégedett vagyok mindennel!

profile-pic
Inoka Katalin

Nagyon köszönöm az ellátást. Könnyen lehetett időpontot online foglalni, telefonon aztán módosítanom kellett, az is gond nélkül ment. Sajnos parkolo rengeteg van a közelben, de mégis érdemes időben menni, mert az üres helyhez szerencse kell. Az asszisztens hölgy hihetetlen, egyszerre két fele is tud figyelni, olyan gyorsan intézett mindent, elismerés illeti. Lázat is mértek. A hely tiszta, mosdó is. Az angiologus doktornő kedves, precíz, és alapos. Jól kikérdezett, és minden tájékoztatást megkaptam.

profile-pic
Ebugatta TV EbugattaKriszti

Nagyon alapos kivizsgálás, emberséges hozzáállás. A doktor úr türelmesen és részletesen tájékoztatott.

profile-pic
Noémi

Berky doktor úr nagyon kedves, hozzáértő és a megoldást keresi a beteg számára

profile-pic
Vilmos Wessely

Dr. Berky Zsoltot egy korábbi műtétem során ismertem meg, és csak azt tudtam, hogy aneszteziológus. Az életem egyik legjobb döntése volt, amikor kétrét görnyedve mentem el (pontosabban vittek el) hozzájuk. A hátamat Berky doktor, a vállamat-karomat Dr. Puskás Réka hozta munkaképes állapotba. Sokszor jártam orvosnál, de csak egyvalaki vizsgált meg olyan alaposan, mint a doktornő. Milliméterenként kereste meg a fájó pontokat és a vállamba beadott injekció sem volt kellemetlen. Mindketten remek orvosok és kiváló emberek, nagyon sok szeretettel ajánlom őket mindenkinek. Akut fájdalom esetén náluk csak egy fejbeverés lehet jobb és gyorsabb :)))

profile-pic
Czopyk Erzsébet Gabriella

Az injekciótól amit kaptam végre ki tudtam egyenesíteni a derekam

profile-pic
József

kedves és szakértő a doktor úr, teljesen elégedett vagyok

profile-pic
Gerencsér Margó

Mindenkinek szívből ajánlom! 3 éves herce-hurca után végre tudom, hogy mi a bajom! Emellett elszomorít a tudat, hogy "orvosok" hada eddig nem jött rá. Ha előbb jövök ide, sokkal kevesebb szenvedésnek lett volna részem.

profile-pic
Hajoka Gabriella

Szaktudása egyértelmű, kitűnő kezelés

profile-pic
Gáspár Aladár

A főorvos ÚR vizsgálat közben őszinte, emberi volt. Az eddigi vizsgálatok közül Ő volt a legprofibb. Köszönöm!

profile-pic
Dancsi Zoltán

pontosság, kedvesség

profile-pic
Dániel

Szakkszerű, korrekt kezelésben és empatikus, humánus hozzáálásban volt részem, köszönet érte.

profile-pic
Csáti Ferenc

Dr. Berky Zsolt nagyon kedves, figyelmes és segítőkész. Mindenkinek csak ajánlani tudom:)

profile-pic
Buzási-Illés Éva

Figyelmes, emberséges, mindenkinek csak ajánlani tudom

profile-pic
Gyenis Róbert

A Doktor úr gondossága, alapossága

profile-pic
Bagi Richárd

Nehezen találtam olyan orvost, akihez volt időpont és hajlandó volt kezelni az arcidegzsábát. A Doktor Úr egy injekcióval meggyógyított

profile-pic
Dániel

Minden rendben volt

profile-pic
Vass Zsuzsanna

Nagyon pozitív a megélésem: Interneten keresztül lehet időpontot foglalni, amiről visszaigazolást is küldenek. A személyzet profi, mind a konzultáció Dr. Berky Zsolttal, mind a rákövetkező gyógytorna maximális "ügyfélorientáltsággal" zajlott elmagyarázva a miérteket is. Mind szakmai, mind emberi szinten sikerült megfogniuk.

profile-pic
Nagy Péter

Júliusban jártam fájdalomterápián Berky Doktor Úrnál és nagyon kedves, alapos volt, nem egyszerű diagnózis miatt, mégis megfelelően tájékoztatott a lehetőségeimről, hogy milyen irányba induljak el. Bátran ajánlom őt, akik nagy fájdalmakkal küzdenek! 🙂 Köszönöm Doktor Úr!

profile-pic
Mészáros Nikolett

Személyes tanácsadás, magas szaktudás

profile-pic
Nádori Koppány

Hihetetlen derékfájásommal a Doktor úr egy telefon után még aznap délután fogadott sürgősséggel. Kaptam egy fájdalomcsillapító injekciót, amitől alábbhagyott a fájdalom.

profile-pic
Kálmán

Figyelmes, szakmailag felkészült.

profile-pic
erika

Megnyerő személyisége és szakmai felkészültsége lenyűgözött

profile-pic
Gáll Kristóf

Dr.Berky Zsoltnál jártam. Határozott, felkészült nagyon jó orvos.Türelmesen végig hallgatott, megvizsgált, több kezelési módot javasolt.

profile-pic
Tóth Ágnes

határozott még is empatikus , jó szakembernek tartom

profile-pic
Anna

A derekam, ami éjszaka úgy beállt, hogy nem tudtam felegyenesedni egy injekcióval meggyógyította a Doktor Úr

profile-pic
Ottó

Részletesen, alaposan magyarázott. Nagy tudása van és emberséges

profile-pic
Palik Zsófia

Derékfájással fordultam a Doktor úrhoz, a kezelések alkalmával egyre csökken a fájdalmam

profile-pic
Bede Antal

Bár a konzultáció a technika ,,rosszindulatának" köszönhetően csak telefonbeszélgetésre sikeredett, a doktor úr áthidalta a problémát, és körültekintő kérdései után végül hasznos tanácsokat kaptam. Nagyon köszönöm!

profile-pic
Hörömpő Gabriella

Meghallgat, jól kérdez és kedves

profile-pic
Szántó Richárd

Maximálisan elégedett vagyok mindennel! Köszönöm az ellátást.

profile-pic
Androsovics József

Figyelmes, türelmes, részletekre odafigyelő. Negatív tapasztalat: Meleg volt, de ez természetesen szubjektív vélemény.

profile-pic
Fancsek Krisztina

Őszintén megmondta, hogy nem ő fog tudni segíteni és megmondta azt is hogy ki fog.

profile-pic
Ákos

Rendkívül alapos, felkészült orvos. Örülök, hogy eljutottam hozzá. Köszönöm.

profile-pic
Zsuzsanna

mindent elmagyarázott és sok időt szánt rám.

profile-pic
Bertók László

Pontosan fogadott, pontosan végzett és minden kérdésemre volt ideje

profile-pic
Nagy Júlia

Dr. Berky Zsolt nagyon alaposan elmagyarázott mindent és több kezelési módot is javasolt. ajánlom mindenkinek

profile-pic
Júlia

Mindenki nagyon kedves,segítőkész. Berky Doktor alapos, figyelmes, megnyugtató személyiség.

profile-pic
Szabó Gyöngyi

Nagyon ért a szakmához

profile-pic
Honti Ottóné

Nagyon rendben volt minden, köszönjük

profile-pic
Makovi Melinda

Berky dr. Úrnak nagyon köszönöm az alapos, mindenre kiterjedő szakszerű vizsgálatot.

profile-pic
Gergye Attila

Hosszú listám lenne :) Figyelmesség, kedvesség, profizmus,egyszerűen imádom ! Végre fájdalom nélkül...hihetetlenül jó érzés !! Köszönöm !

profile-pic
Szabó Ernőné Kati

A doktor Úr. Kimagasló türelemmel. Kivételes tudásával diagnosztizálta a fájdalom okát. Rövidtávú beavatkozást tett. Valamint gyógyszeres kezelést javasolt. Semmi "menjek gyógytornára majd elmúlik", sem más javaslat.

profile-pic
Bekő Ferenc

kezeles elott a vallam alig tudtam mozgatni. jelentem, ujra mozog

profile-pic
Toreki Gabor

A Doktor Úr nagyon körültekintő, a vizsgálat és a kezelés nem okozott nagy fájdalmat

profile-pic
Gáspár

Időt és figyelmet szánt rám, mindenre kiterjedt a vizsgálat, szakmailag nagyon felkészült. Köszönöm!

profile-pic
Péter

A Doktor úr pontos volt és szinte fájdalommentes injekciót adott, ami hazaérve használt is.

profile-pic
Almási Ottó

Akut fájdalmammal először reumatológust kerestem, majd telefonon a recepciós hölgy irányított a Berky doktorhoz. Az injekció gyorsan segített.

profile-pic
Ildi

végre valaki lelkiismeretesen megvizsgált,és csak utána javasolt "öngyógyulás"-t, és adott gyógyszert jun 16 ma is voltam ott.Jó érzés, hogy az orvos felém fordul. Nem beszélget az asszisztens-sel, nem telefonál, nem rendezgeti az előző ügyfél papirjait, hanem rám, tehát RÁM figyel.

profile-pic
Pásztóy Gábor

Alapos és kedves. igazi szakember

profile-pic
Kopár Erzsébet

A doktor úr nagyon felkészült. Részletesen választ kaptam mindenre... Remélem hogy rövid időn belül azt is mondhatom, hogy nem csak gyors fájdalomcsillapítast kaptam, hanem hosszú távra tünetmentes leszek, de ez rajtam is múlik... Első kezelés után azt mondom maximálisan ajánlom...

profile-pic
Minksz Zsolt

A derekam teljesen be volt állva, amelyre injekciót kaptam, amitől 1 óra múlva már fel tudtam egyenesedni. Ezen kívül egy teljes kezelési tervet is kaptam, hogy teljesen meggyógyuljak

profile-pic
Bíró Alexandra

Becsípődésem miatt csak taxival és fiam segítségével tudtam bemenni a doktor úrhoz. Az injekció utáni napon a saját lábamon tudtam sétálni.

profile-pic
Ilona

A Doktor úr nagyon gondos, alapos

profile-pic
János

Szakszerűen vizsgált és érthetően elmagyaráztSzakszerűen vizsgált és érthetően elmagyarázta a lelet tartalmát is.a a lelet tartalmát is.

profile-pic
Árpád

Mindenre kiterjedő szakmai felvilágosítás.

profile-pic
Dani

Figyelmesen és türelmesen kérdezett ki és vizsgált meg. Az injekció alig fájt

profile-pic
József

Az injekciótól nagyon sokat javult a fájdalmam, azt kaptam, amit ígértek. Sajnos nem jön házhoz

profile-pic
Antalné

Mindenre kiterjedő figyelmes diagnózis, magas szakmai tudás, -remélem- sikeres terápia.

profile-pic
Ferenc

A doktor úr minden korábbi leletemet alaposan megvizsgálta tisztázó kérdéseket is feltett. Az injekciós kezelés során nem féltem, biztos kézzel szúrt meg.

profile-pic
Gábor

A Doktor úr érthetően, hétköznapi nyelven magyarázta el a problémát. A vizsgálat során felvázolta a kezelési tervet és olyan javaslatokat is adott, amit más orvostól biztosan nem kapnék meg.

profile-pic
Dénes

Lábzsibbadással, derékfájással érkeztem először a rendelésre. Az első injekció és a gyógyszerek után újra tudok dolgozni. Köszönöm!

profile-pic
Gábor

Tökéletes ellátásban volt részem! A főorvos úr szakmai tudása lenyűgöző! A betegeket megnyugtatja az irántuk megnyilvánuló empátiája. Gyötrelmes fájdalomtól szabadított meg. Köszönöm! További jó munkát ,és sok sikert kívánok! Tnéni

profile-pic
Törőcsik Lajosné

Már a remek honlap alapján nagy bizalommal készültem, és nem kellett csalódnom. Az orvos hatalmas szakértelme és valódi odafigyelése a betegre lenyűgöző, és ami fontos, meg is nyugtatja az embert. Ezúttal is köszönöm!

profile-pic
Kárpáti Jánosné

Majd’ egyórás, mindenre kiterjedő, felterkepezo vizsgálat

profile-pic
Z

Mindenkinek csak ajánlani tudom, megnyugtató a Doktor úr jelenléte

profile-pic
Péter

Alapos és lelkiismeretes kezelés

profile-pic
Kertész Boglárka

Megnyerő személyisége és szakmai felkészültsége lenyűgözött

profile-pic
Róbert

A doktor úr nagyon profi, nagyon tetszett a megközelítése, gyakorlatias és megnyugtató. Érthető módon adja át az információkat.

-

profile-pic
Andrea

A doktor úr nagyon figyelmes és kedves, minden leletemet megtekintette, alaposan megvizsgált és már az első alkalommal kezelést is adott

profile-pic
Retek Viktória

Nagyon kedves és segítőkész volt.

profile-pic
Fanni

A Doktor Úr nagyon felkészült és alapos

profile-pic
Judit

Kedvesen, figyelmesen meghallgatott, megvizsgált.

profile-pic
János

Kedves és türelmes orvos, mindent meg tudtunk beszélni

profile-pic
Helga

Nagyon profi a főorvos úr, megnyugtató a jelenléte. Először nagyon féltem az injekciótól, mert az arcba kellett adni, de minden rendben volt. Megbízható orvos

profile-pic
Csongorné

Nagyon kedves, türelmes,alapos, magas szakértelmű vizsgálaton vagyok túl.Mindenkinek csak ajánlani tudom!Köszönöm🥰

profile-pic
Judit Koós-Katona

Egy injekciót kaptam és mire hazaértem elmúlt a fájdalom

profile-pic
Zoltay Márk
Summary
Ujjzsibbadás 7 kezelési módja, 8 fajtája, 11 oka és 7 egyéb tünete
Article Name
Ujjzsibbadás 7 kezelési módja, 8 fajtája, 11 oka és 7 egyéb tünete
Description
Az ujjzsibbadás egy gyakori tünet, amit legtöbbször ideg okoz és fájdalomterapeuta szakorvos kezel. Okai, tünetei, fajtái és kezelése itt
Author
Publisher Name
27 Sellő Rendelő
Publisher Logo